تبلیغات
MomentsGroup - بزرگان علم مکانیک ایران ( ستارگانی که در کشوری دیگر می درخشند )
 
MomentsGroup
پروفسور امیر فقری
دکتر امیر فقری ، استاد دانشکده مهندسی مکانیک و رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه کنتی کت امریکا است . زمینۀ تحقیقاتی وی انتقال حرارت و جرم ، مکانیک سیالات ، تغییر فاز ، انتقال حرارت پیشرفته ، جریانهای دو فازه و تکنولوژی لوله های حرارتی است . پروژه های انجام شده توسط دکتر فقری توسط سازمانهایی چون وزارت انرژی ، بنیاد ملی علوم ، سازمان ناسا ، نیروی هوائی امریکا مورد حمایت قرار گرفته است . ارزش این پروژه ها بالغ بر 5/3 میلیون دلار می رسد . از فعالیتهای تحریری دکتر فقری می توان به انتشار بیش از 140 مقاله علوم مکانیکی ، تالیف دو کتاب و ویراستاری 4 کتاب و عضویت در تحریریه 8 ژورنال تخصصی اشاره کرد . دکتر فقری به دلیل فعالیتهای ارزنده اش همواره مورد تقدیر انجمنهای بین المللی بوده است . در این زمینه میتوان به دریافت جوائز متعددی چون لوح تقدیر انجن مهندسان هوا و فضای امریکا ( Nasa ) برای ارایۀ خدمات برجسته و یا لوح تقدیر کمیته انتقال حرارت انجمن مهندسان مکانیک امریکا اشاره کرد .

محل و تاریخ اخذ مدرک دکترا : دانشگاه برکلی ، سال 197۶ faghri@engr.uconn.edu

پروفسور محمد فقری
دکتر محمد فقری استاد مهندسی مکانیک و مکانیک برداری در دانشگاه رود آیلند است . زمینه پژوهشی وی دینامیک سیالات محاسباتی و انتقال حرارت جریان سیال در ابزار مقیاس نانو است . دکتر محمد فقری نویسنده ۶ کتاب و بیش از ۱۵۰ مقاله علمی در ژورنالها و کنفرانسهای بین المللی و عضو هیئت تحریریه و ۴ ژورنال بین المللی است . تحقیقات و پژوهشهای انجام شده توسط سازمانها و نهادهائی چون بنیاد ملی علوم امریکا ،سازمان ناسا ، ارتش امریکا ،آی بی ام ، شرکت فورد موتور و ... مورد حمایت قرار گرفته است . در ایران نیز ایشان عضو هیئت مدیرۀ شرکتهایی چون پارس سوئیچ ، ایران ترانسفور و آلوم تک ، بوده است و مدتی نیز به عنوان مشاور وزیر نیرو در دهۀ ۷۰ شمسی فعالیت داشته است . علاوه بر آن مدتی نیز استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف بوده است .

آخرین تحقیقات ایشان در زمینۀ عناوینی چون شبیه سازی مستقیم میکرو کانالهای مونت کارلو و انجماد و ذوب در جاذبۀ کم اختصاص داشته است .

محل و تاریخ اخذ مدرک دکترا : دانشگاه ایالتی ارگون ، سال ۱۹۷۳ آدرس پست الكترونیك


پروفسور افشین قاجار
دکتر افشین قاجار استاد رشته مهندسی مکانیک و مهندسی هوا و فضا دانشگاه ایالتی اوکلاهاما است . زمینه تحقیقاتی ایشان انتقال حرارت همرفت مختلط ، انتقال حرارت جریان دو فازه ، انتقال حرارت و مکانیک سیالات محاسباتی و انتقال حرارت در تجهیزات الکترونیکی است . همچنین وی سردبیر نشریه مهندسی انتقال حرارت انتشارات Teilor & Feransis و رئیس بخش تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی مکانیک و هوا فضای دانشگاه محل تدریس و تحقیقش می باشد . دکتر قاجار عضو Associate Fellow ( انجمن مهندسان هوا فضای امریکا ) می باشد و در چندین دوره به عنوان استاد برجسته دانشگاه شناخته شده است .

محل و تاریخ اخذ مدرک دکترا : دانشگاه ایالتی اوکلاهاما ghajar@ceet.okstate.edu


پرفسور کاظم کازرونیان
دکتر کازرونیان استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه کنت کت امریکا است . زمینه تحقیقاتی ایشان در زمینه تحلیل و طراحی مکانیزمها ، سیستمهای چرخدنده ای ، رباتیک ، سینماتیک و دینامیک تحلیلی و محاسباتی و طراحی بهینه سیستمهای بیومکانیکی می باشد . وی مشاور شرکت Porat&Vetini در زمینۀ چرخدنده ای و مشاور انجمن استاندارد و بهره وری سنگاپور در زمینۀ سیستمهای سرعت و دقت بالا است . از فعالیتهای تحریری وی میتوان به عضویت در هیات تحریریۀ نشریۀ مکانیک کاربردی ، ژورنال طراحی اجزا و ژورنال تئوری اجزا و مکانیزمهای ASME اشاره کرد . همچنین ایشان رئیس کمیتۀ مکانیزمها و رباتیک ASME است .

محل و تاریخ اخذ مدرک دکترا : دانشگاه ایلینویز ، سال 19۸۴ آدرس پست الكترونیك


پروفسور مسعود کاویانی
دکتر کاویانی استاد مهندسی مکتنیک دانشگاه میشیگان امریکا است . زمینه پژوهشی ایشان ، مهندسی و علوم حرارتی ، انتقال حرارت است . دکتر کاویانی عضو هیئت تحریریه 5 ژورنال از جمله ژورنال بین المللی انتقال حرارت و جرم ، ژورنال بین المللی علوم حرارتی ، ژورنال انتقال حرارت ASME و ... است . تحقیقات انجام شده توسط دکتر کاویانی تاکنون توسط شرکتهایی چون کاترپیلار ( CAT ) ، فورد ، جنرال الکتریک ، جنرال موتورز ، گلوبال ترموالکتریک ، شرکت برق ویسکانسین و نیز وزارت انرژی امریکا ، آژانس حمایت از محیط زیست ، ناسا ، بنیاد ملی علوم امریکا و ... مورد حمایت قرار گرفته است . همچنین ایشان توانسته جوایز متعددی چون استاد برتر ژورنال انتقال حرارت ، جوایز استاد برجسته دانشگاه میشیگان و ... را به خود اختصاص دهد . از دیگر فعالیتهای تحریری ایشان میتوان به تالیف سه کتاب در زمینۀ تخصصی خود اشاره کرد .

محل و تاریخ اخذ مدرک دکترا : دانشگاه برکلی ، سال 1979
kaviany@umich.edu


پروفسور مجید کیهانی
دکتر مجید کیهانی استاد مهندسی مکانیک و هوا فضای دانشگاه تنسی امریکا است . زمینه تحقیقاتی وی شبیه سازی تجربی و عددی در انتقال حرارت و پدیده جریان سیال ، تحلیل معکوس طراحی سیستمهای حرارتی ، انتقال حرارت به شیوه همرفت و مدلسازی عددی پاسخ حرارتی ساختار زدایی مواد کامپوزیت است . وی تاکنون مسئولیت مدیریت و دبیری بسیاری از نشستها و کنفرانسهای مختلف در زمینۀ تخصصی خود در سراسر ایالات متحده را داشته است . از موفقیتهای ایشان میتوان به اخذ جایزۀ بهترین مقاله علمی از کمیتۀ فنی پمپهای حرارتی ASME در سال 1999 و همچنین به کرات کسب عنوان استاد برجسته نیز اشاره نمود .

محل و تاریخ اخذ مدرک دکترا : دانشگاه ایالتی اوهایو ، سال 1983 keyhani@utk.eduپروفسور فرامرز گردانی نژاد
دکتر گردانی نژاد استاد دانشکده مهندسی مکانیک و رئیس آزمایشگاه مواد مرکب و هوشمند در دانشگاه نوادا می باشد . زمینۀ تحقیقاتی وی کنترل دقیق ارتعاشات وسائط نقلیه و سازه های بزرگ با استفاده از جاذبه شوکی نیمه فعال الکترو و مگنوتورئولوژیکی ، حذف ارتعاشات در سازه هائی چون ساختمانها ، پلها در حین زلزله و طوفانهای شدید است . ایشان تا کنون بیش از 35 پروژه تحقیقاتی با ارزش بیش از چهار میلیون دلار را برای موسساتی چون وزارت انرژی امریکا ، وزارت دفاع امریکا ، بنیاد ملی علوم امریکا و شرکتهائی چون بوئینگ ، نورتروپ گرومن ، تگزاکو و ... انجام داده اند . ایشان عضو هیات تحریریۀ سه ژورنال بوده و تاکنون بیش از 160 مقاله را در ژورنالها و کنفرانسهای بین المللی ارائه کرده است . همچنین وی شش پتنت را در ایالات متحده به ثبت رسانده و ثبت چهار پتنت دیگر را در دست اقدام دارد . دکتر گردانی تاکنون جوائز متعددی چون جایزه بنیاد ملی علوم امریکا ، استاد برجسته مهندسی دانشکده مهندسی دانشگاه نوادا و ... را به خود اختصاص داده است .

محل و تاریخ اخذ مدرک دکترا : دانشگاه اوکلاهاما ، سال 1983
faramarz@unr.edu


پروفسور محمد ( حمید ) متقالچی
دکتر متقاچی استاد دانشکده مهندسی مکانیک ، صنایع و ساخت دانشگاه نورث ایستون است . زمینه پژوهشی وی ترمودینامیک ، احتراق ، اندازه گیری سرعت شعله ، خودسوزی و خوداشتعالی می باشد . وی عضو شورای علمی مرکز بین المللی ترمودینامیک کاربردی ، عضو هیئت تحریریه و بازنگر ژورنالها و طرحهای علمی موسساتی چون بنیاد ملی علوم امریکا ، انجمن احتراق ، ژورنال تکنولوژی منابع انرژی و ژورنال مهندسی انرژی و توربین گاز ASME است . تحقیقات انجام شده توسط ایشان هم تاکنون از سوی سازمانهائی چون بنیاد ملی علوم امریکا ، وزارت انرژی امریکا ، فورد موتور ، اداره تحقیقات ارتش امریکا ، وزارت دفاع امریکا ، کاترپیلار و ... مورد حمایت قرار گرفته است . دکتر متقالچی رئیس کمیتۀ فنی تحلیل سیستم بخش سیستمهای پیشرفته انرژی ASME است .

محل و تاریخ اخذ مدرک دکترا : دانشگاه MIT ، سال 1980
metghal@coe.neu.edu


مهندس کامران مختاریان
زمینه تخصصی مهندس مختاریان طراحی ، تحلیل ، ساخت و تعمیر تانکرها و مخازن تحت فشار و دیگر سازه های سنگین فولادی است . وی دارای تجربیات گسترده ای در زمینه کدبویلر و مخزن تحت فشار ASME و بسیاری از استانداردهای امریکائی و بین المللی مربوط به مخازن تحت فشار است . مهندس مختاریان مدرس تمامی دوره های استانداردهای ASME در زمینۀ تخصصی خود می باشد . همچنین وی تاکنون در ژورنالهای مختلفی با موضوع تکنولوژی مخازن تحت فشار عضویت داشته است . همچنین ایشان دارای مدرک مهندسی حرفه ای از ایالت اوهایو نیز می باشد .

محل و تاریخ اخذ مدرک ( فوق لیسانس ) : دانشگاه نورت وستر ، سال 1964
mokhtariank@aol.com

<<دوستان عزیز و دانشجویان مکانیک مطالب شر ح داده شده رزومه و میزان تحصیلات و مدرک و دانشگاه فارغ تحصیل این بزرگان می باشد و جهت ارتباط با این بزرگان آدرس ایمیل آنها نیز قرار داده شده و آنها پاسخگو شما نیز می باشند>>

نوع مطلب : مکانیک، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 25 شهریور 1396 03:47 قبل از ظهر
Wow, that's what I was searching for, what a information! present here at this web site, thanks admin of this website.
شنبه 14 مرداد 1396 05:08 بعد از ظهر
I'll right away snatch your rss as I can't to find your email subscription hyperlink or e-newsletter service.

Do you have any? Please let me realize so that I may just
subscribe. Thanks.
جمعه 13 مرداد 1396 06:21 قبل از ظهر
Hello, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I'm
trying to find things to improve my web site!I suppose its ok to use a
few of your ideas!!
جمعه 1 اردیبهشت 1396 03:10 قبل از ظهر
If some one wishes to be updated with most up-to-date technologies after that he
must be go to see this site and be up to date daily.
شنبه 12 فروردین 1396 03:42 بعد از ظهر
I have read so many content regarding the blogger lovers however
this article is truly a good post, keep it up.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

فال حافظ